18.12.2020

Yeni “Daha Sağlıklı Binalar İçin” teknik bülteni

Nem uzmanı Condair, "Daha Sağlıklı Binalar İçin" başlıklı yeni bir teknik bülten yayınlıyor. Bülten, bina yöneticilerinin iç mekan ortamlarını kontrol etmek için bütünsel bir yaklaşımla bina sakinlerinin sağlığını nasıl koruyabileceklerine dair bilgiler içeriyor.

SARS-CoV-2 salgını, halkın dikkatini binalarda viral bulaşmanın oluşturduğu risklere odaklamıştır. Bir süredir bilinen katkı faktörleri, temiz hava, sıcaklık, minimum bağıl nem ve hatta güneş ışığı gibi unsurların hepsinin virüslerin yayılması üzerindeki etkisini vurgulayarak şimdi çok daha vazgeçilmez odak noktaları haline geldi.

Condair’in teknik bülteninin amacı, bu faktörlere genel bir bakış sağlamak ve bina yöneticileri, kullanıcılar ve sağlık ve güvenlik görevlileri arasındaki diyaloğu teşvik ederek doğru sağlık koruma önlemleri paketinin dikkate alınmasını sağlamaktır. Bülten ayrıca okuyucuların binalarının mevcut durumunu değerlendirebilmeleri, tesislerinin enfeksiyonların yayılmasına karşı ne ölçüde koruduğunu keşfetmeleri ve nerelerde iyileştirmeler yapılabileceğini belirleyebilmeleri için bir kontrol listesi içerir.

Condair Group CEO'su Oliver Zimmermann, “Condair Group, nem kontrolü konusunda dünyanın önde gelen uzmanıdır. Sağlık için optimum nemin önemini anlamak ve desteklemek için yıllardır bilim adamları ve sağlık uzmanlarıyla işbirliği yaptık. Bu araştırma sayesinde, nem kontrolünün solunum yolu enfeksiyonlarına karşı mücadelede kullanılabilecek tek, ancak belirleyici bir silah olduğunu anlıyoruz."

“İnsan sağlığını mevcut COVID-19'dan ve gelecekteki potansiyel pandemilerden daha iyi koruyacak şekilde iyileştirmek ve enerji verimliliğinde elde ettiğimiz önemli kazanımlardan ödün vermemek, HVAC endüstrisinin ömür boyu karşılaşacağı en büyük zorluk. Bu hedefe ulaşmak için, mümkün olan en hızlı şekilde eğitmek, işbirliği yapmak ve pratik çözümleri uygulamak için sektör olarak birlikte hareket etmeliyiz. Bu teknik bülten, bina işletmecilerinin iç mekan çevre yönetimine tek boyutlu bir yaklaşım yerine bütüncül bir yaklaşım kullanarak işletmecilerin bina sakinlerinin sağlığını iyileştirmek için atabilecekleri ve atmaları gereken adımlara net ve kısa bir genel bakış sunuyor."

Condair’in Daha Sağlıklı Binala İçin teknik bültenini buradan indirebilirsiniz.

Başlıca Haberlere geri dön 
Daha Sağlıklı Binalar İçin teknik bülteni

Condair Group CEO'su Oliver Zimmermann, "İnsan sağlığını mevcut COVID-19 ve gelecekteki potansiyel salgınlardan daha iyi koruyacak şekilde iyileştirmek ve enerji verimliliğinde elde ettiğimiz önemli kazanımlardan ödün vermemek, HVAC endüstrisinin hayatımızda karşılaşacağı en büyük zorluktur."

"Daha Sağlıklı Binalar İçin" teknik bültenini şimdi indirin

"Daha Sağlıklı Binalar İçin" teknik bültenini şimdi indirin

Bunlar da ilginizi çekebilir...