Video: Bir Kurutucu veya Adsorpsiyon Nem Alma Ünitesi nasıl çalışır?

Condair DA

Kurutucu Nem Alma Üniteleri

Condair DA kurutucu nem alma üniteleri, endüstriyel kurutma işlemlerinde ya da çok düşük sıcaklıklarla başa çıkmak gereken yerlerde, özellikle %10 - 20 gibi çok düşük bağıl nem oranının gerektiğinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Cihazların güçlü soğurma rotorları, nem değerlerini -30°C'ye kadar düşük sıcaklıklarda dahi minimum seviyeye getirmek için kullanılabilmesini amaçlar.

0.45-182 kg/saat kurutma kapasitesine sahip standart tasarımların yanı sıra, çok çeşitli özel versiyonlar da mevcuttur.

Boyutlarına bağlı olarak, teslimattan önce cihazlara ön soğutma veya son soğutma bataryaları, ısı eşanjörleri veya yoğuşma modülleri takılabilir. Özellikle son soğutma bataryası, kuru hava tarafından verilen ısı nedeniyle çoğu kez gereklidir ve planlama sürecinin erken bir aşamasında dikkate alınmalıdır.

Bir dizi farklı rejenerasyon işlemi arasından seçim yapmanın yanı sıra, buhar veya PWW sistemleri gibi mevcut ortamlarınızı elektrikli rejenerasyon ısıtıcısı ile birleştirme seçeneğiniz de vardır.

Bu, özellikle daha büyük sistemlerde önemli miktarda enerji tasarrufu sağlar ve bu nedenle işletme maliyetlerinde önemli bir azalma elde etmenize yardımcı olabilir. Condair kurutucu nem alma ünitelerinde kullanılan soğurma rotoru silikon içermez. Kurutma maddesi solunabilir veya yanıcı değildir.

 

 

Özellikler & Faydalar

  • Paslanmaz çelik gövde - Tüm kurutucu nem alma ünitelerimiz dayanıklı AISI 304 paslanmaz çelik ile donatılmıştır.

  • Yüksek verimli kurutucu rotor - Kurutucu rotor, son derece higroskopik silika jel ile kaplanmış bir fiber optik petek yapısından oluşur.

  • Çok sayıda seçenek - Kurutucu nem alma ünitelerimizi gereksinimlerinize mükemmel şekilde uyarlamanıza yardımcı olmak için, her modele uyarlanmış bir dizi ek modül sunuyoruz.

  •  

     

Diğer nem alma üniteleri veya kurutucular