28.06.2022

Weatherite Condair ME ile soğutuyor

Condair ME evaporatif nemlendirici, Weatherite'ın tasarladığı ünitelerle veri merkezi ve telekom müşterileri için soğutma sistemi enerji tüketimini %80'e kadar azaltmasına yardımcı oluyor. Condair'in evaporatif nemlendiricisi, Weatherite'in yenilikçi Adtec-D serbest hava soğutma ünitesinde adyabatik soğutma sağlıyor. Condair ME, sistemin soğutma kapasitesini artırarak Adtec-D'nin bazı uygulamalarda mekanik soğutma ihtiyacının tamamen yerine geçmesini sağlıyor.

Adtec-D, bir binanın içine veya dışına yerleştirilebilen bağımsız, modüler bir soğutma sistemidir. Veri merkezi veya telekom ortamlarında yılın büyük bir bölümünde serbest hava soğutma modunda çalışır ve iç ortamı soğutmak için sadece dış havayı kullanır. Ancak, dış sıcaklık yaklaşık 20°C'ye yükseldiğinde, Adtec-D adyabatik soğutma moduna geçer. Gelen hava daha sonra suyu buharlaştırarak temiz hava akımına aktaran ve onu 12°C'ye kadar soğutan Condair ME'den geçirilir.

Weatherite'ın Adtec-D'si, serbest hava ile evaporatif soğutmayı birleştirerek, yakın zamanda önde gelen bir Birleşik Krallık telekom sağlayıcısı için 800'den fazla şalt odasında DX mekanik soğutmanın yerini alabildi. Projede bugüne kadar toplam yaklaşık 1.500 Adtec-D birimi konuşlandırıldı. Tek bir eski 30kW DX ve serbest hava soğutma ünitesi, gerekli dahili sıcaklığı korumak için 7/24 çalışarak yılda yaklaşık 71.000kWh tüketiyordu. Yerine konulan 30kW Adtec-D soğutma ünitesi, aynı yıllık soğutma yükünü karşılamak için sadece 14.000kWh tüketir. Bu, müşteri için %80'lik bir enerji tasarrufu sağladı. Bu da Birleşik Krallık genelindeki güçlendirme projesinde yıllık 83,3 MWh'lik önemli bir elektrik tasarrufuna ulaşılması anlamına geliyor.

Weatherite Teknik Müdürü Andy Lewis, “Adtec-D, DX soğutma gruplarını kullanmaya devam etmek yerine serbest hava soğutmasından yararlanmak isteyen telekomünikasyon veya DC müşterileri için ideal bir güçlendirme çözümüdür. 15 ila 80kW arasında makul soğutma sağlayabilen modüllerde mevcut olan Adtec-D, en yüksek çıkışlarda bile tipik olarak 15'in üzerinde bir enerji verimliliği oranıyla çalışacaktır. Condair tarafından sağlanan evaporatif soğutma teknolojisi, Adtec-D'nin Avrupa ikliminde daha sıcak aylarda bile soğutucu akışkanlarına ihtiyaç duymadan izin verilen ASHRAE koşullarını korumasını sağlar.”

"Weatherite, HVAC çözümlerinde yalnızca en kaliteli bileşenleri kullanır ve buna Condair'in evaporatif nemlendiricisi de dahildir. Operasyon, kontrol ve hijyen yönetimi için özel gereksinimlerimizi kesinlikle karşıladı ve Condair'in bu başarılı projeyle bağlantılı olarak sunduğu destekten çok memnunuz."

Condair'in Birleşik Krallık Satış Direktörü Dave Marshall-George, "İngiltere'nin telekomünikasyon sektörünün enerji ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasına yardımcı olan böylesine yenilikçi bir üründe Weatherite ile ortak olmak bir ayrıcalıktır. Condair, piyasadaki en kapsamlı nemlendirici yelpazesini sunmanın yanı sıra, özelleştirilmiş çözümler oluşturmak için OEM'lerle çalışma yeteneğine de sahiptir. Weatherite'in Adtec-D'sine dahil edilen evaporatif nemlendirici, standart Condair ME'ye dayanmaktadır, ancak proje gereksinimlerini karşılamak için bazı değişiklikler yapılmıştır. Bu proje, Condair'in müşterileri için nasıl yenilikçi ve esnek çözümler geliştirebileceğinin bir örneğidir."

Weatherite, West Midlands merkezli, İngiltere'nin önde gelen ısmarlama HVAC ekipmanı üreticisidir. 50 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren şirket, çeşitli AHU'lar, ısı geri kazanım sistemleri, paket çatı ekipmanı ve hava soğutmalı soğutma grupları sunmaktadır.

Başlıca Haberlere geri dön 
Condair ME evaporatif nemlendiricili Adtec-D soğutucu

Condair ME evaporatif soğutma teknolojisine sahip Adtec-D

Adtec-D serbest hava ve evaporatif soğutma modları

Evaporatif soğutma konusunda uzman tavsiyesi alın


Evaporatif soğutma konusunda ücretsiz uzman tavsiyesi alın

Bunlar da ilginizi çekebilir...