Kârınızın buharlaşmasına son!

Birincil soğutma alanınızı nemlendirmek için ÜCRETSİZ kişiselleştirilmiş bir ROI projeksiyonu almak için bu formu doldurun

Nem ile birincil soğutmada ağırlık kaybını azaltın

Bir mezbahada birincil soğutma sırasındaki ortalama ağırlık kaybı tipik olarak soğutulan karkasların toplam ağırlığının yaklaşık %1,9-2,8'i arasında değişir. Bu, bir mezbaha işletmecisi için olası kârda önemli bir kaybı temsil eder, ancak geleneksel olarak soğutma işleminin kaçınılmaz bir etkisi olarak kabul edilir.

Bu şekilde olması gerekmiyor!

Soğutma alanında %90-95 Bağıl Nem arasında yüksek bir nem tutularak, soğutma sırasında nemin karkastan ayrılması önlenir. Bu, karkasların ağırlık kaybını yaklaşık %1'e kadar azaltabilir ve etin nihai soğutulmuş ağırlığında önemli bir iyileşme ile sonuçlanabilir.

Uzman mezbaha nemlendiricileri, karkaslar üzerinde herhangi bir ıslanma olmaksızın soğuk hava deposunun atmosferine ince nem spreyleri salacaktır. Besleme suyunun ters osmoz filtrasyonu ve ultraviyole sterilizasyonu hijyenik çalışmasını sağlar.

Yüksek nem, karkasların soğutulmuş sıcaklıklarına daha hızlı ulaşmasını sağlayarak, termal aktarımı iyileştirme gibi ek bir faydaya sahiptir. Bu, soğutma enerji tüketimini azaltır ve mikrobiyal büyümeyi engeller.

Potansiyel tasarruf örneği

300 sığır karkasını 24 saatlik soğutma döngüsünde, haftada beş gün, ortalama 1,65 £/kg maliyetle ve ortalama 250 kg karkas ağırlığıyla soğutan bir mezbaha. Birincil soğutma ağırlık kaybının %2,5-1,2'den düşürülmesiyle elde edilen kârdaki artış:

1. hafta kar artışı - £8,044

2. hafta kar artışı - £16,088

3. hafta kar artışı - £24,131

4. hafta kar artışı - £32,175

5. hafta kar artışı - £40,219

6. hafta kar artışı - £48,263

7. hafta kar artışı - £56,306

8. hafta kar artışı - £64,350

9. hafta kar artışı - £72,394

10. hafta kar artışı - £80,438

Contact details

Chill store details

Fields marked with * are mandatory

Bunlar da ilginizi çekebilir...

Mezbaha nemlendirme

Karkas soğutma sırasında ağırlık kaybının %1'in altına düşürülmesi.

Daha fazlasını okuyun

JetSpray nemlendirici karkas ağırlık kaybını azaltıyor

Condair'in JetSpray nemlendiricisi, kesimden sonra karkas nem kaybını %1.5'a kadar azaltarak mezbaha ekipman uzmanı GM Steel'e yardım ediy...

Daha fazlasını okuyun

Buharlaşma kayıplarını en aza indirmek için 10 maddelik kılavuz

Bir mezbaha işletmesinde birincil soğutma sırasında nemlendirmenin buharlaşma kayıplarını nasıl en aza indirebileceğine ilişkin 10 maddelik...

Daha fazlasını okuyun

JetSpray basınçlı hava ve su spreyli nemlendirici

RO suyuna ihtiyaç duymadan sağlam çalışma. Basınçlı hava, damlama riski olmadan çok hızlı buharlaşmayı sağlar.

Daha fazlasını okuyun