08.19.2013

Nemlendirici balık fabrikasına yılda 1 milyon dolar kazandırıyor

Condair'in JetSpray nemlendirici, buzhane ekipman uzmanı ICS Cool Energy'ye yardım ederek dünyanın önde gelen konserve balık markasına yılda 1 milyon dolar kar artışı sağladı. Buharlamadan sonra balığın çevresinde yüksek nemi koruyarak pişmiş balıktan evaporatif ağırlık kaybı yaklaşık olarak %5'ten %0.67'ye düşürülmüştür. Nemlendirme sistemi, pişirme ve konserveleme arasındaki her gün evaporasyonla gerçekleşen 8.5 ton ürün kaybını engellemektedir.

Buharlamadan sonra işlenmesi için balığın hızla soğutulması ve konservelenmesi gerekmektedir fakat proses sırasında ağırlığı önemli ölçüde etkileyen %20'ye kadar nem kaybı olabilir. Fabrika her gün 200 tona kadar balık işlediği için bu ürün miktarını ciddi şekilde azaltmaktadır. Uzun süredir müşterisi olan bir firma, ICS Cool Energy'nin, enerji ve su kullanımı açısından yetersiz olan mevcut soğuk oda püskürtme sistemini maliyet açısından daha verimli bir sistemle değiştirmesini istedi.

ICS Cool Energy Grup Teknik Yöneticisi Malcolm Edwards daha sonra ne yaptığını açıkladı: "ICS soğutma sağlamak için bir soğutulmuş su sistemi kurdu fakat en uygun nemlendirici için tavsiyeye ihtiyaç duyduk ve JetSpray ürünü ile ilgili olarak Condair ile irtibat kurduk.

"Condair proje yönetim ekibinin yüksek seviyedeki becerisi ve bu uygulamadaki kapsamlı deneyimi bir sipariş vermek için bana güven verdi. Condair daha sonra verdiği destek ve eğitim, sistemin geliştirilmesi, kurulum ve işletmeye alma sırasında mükemmeldi. JetSpray şimdi birkaç aydır çalışarak nemi istenen %90 Bağıl Nemin üstünde tutmakta ve ağırlık kaybını %0.67 ağırlık kaybını korumaktadır. Enerji ve su tasarrufu ayrıca bir fayda olup kolay bakım programı yoluyla da tasarruf yapılmaktadır. Hepsi bir arada, müşterimiz ve tabi ki biz bu kadar mutlu olamazdık."

Nemlendirici, hava tarafından hızla emilen çok ince spreyi oluşturan hassas şekilde tasarlanmış nozullarda basınçlı hava ve suyu bir araya getirir. Bu; ortam neminin genellikle yüksek olduğu ve nemlendirmenin atmosfer tarafından daha az emildiği soğuk depolarda kullanım için ideal yapar. Nozulların hattı dondurma sisteminin evaporatör serpantinlerinin önüne yerleştirilmiştir ve soğuk depoya girmeden önce hava akışına nem ekler.

Sistemin aşırı derecede hijyenik tasarımı, sistemi aynı zamanda gıda işleme tesisleri için de ideal seçim yapmaktadır. Nemlendirici, suyun sistemde kalarak durdurması için düzenli otomatik yıkama ve boşaltma döngülerini içerir JetSpray herhangi bir musluk suyu veya deminarilize su ile çalışabilir ve UV sterilizasyon veya gümüş iyon su arıtma içerir.

Nozulların, spreyin her duruşunda nozul orifisi içinden itilen bir pimden oluşan kendi kendini temizleyen bir mekanizması vardır. Bu nozuldaki tıkanmayı önler ve çok az gerekli bakım ile sistemin endüstriyel ortamlarda sağlam bir şekilde çalışmasını sağlar.

Haberlere genel bakışa geri dön

Artan karlılığa giden yolculuğa bu gün başlayın

Formu doldurun. Bir uzman nemlendirme mühendisi en kısa zamanda sizinle irtibat kuracaktır.

İlgili Haberler

Soğuk depolama nemlendirmesi

Ağırlık kaybının önlenmesi ve ürünlerin raf ömrünün iyileştirilmesi.

Daha fazlasını okuyun

Samkaup süpermarketinde %30’a kadar daha az meyve ve sebze ağırlık kaybı

Condair nemlendiriciler İzlanda süpermarket zincirindeki ürün kalitesini geliştiriyor ve ağırlık kaybını azaltıyor.

Daha fazlasını okuyun

JetSpray nemlendirici karkas ağırlık kaybını azaltıyor

Condair'in JetSpray nemlendiricisi, kesimden sonra karkas nem kaybını %1.5'a kadar azaltarak mezbaha ekipman uzmanı GM Stee...

Daha fazlasını okuyun