18.06.2014

Condair ME - yeni nesil evaporatif nemlendirici

Condair, hava işleme ünitesine veya hava kanalına düşük enerji tüketen nemlendirme ve evaporatif soğutma sağlayan yeni Condair ME evaporatif nemlendiricisinin lansmanını yaptı. Nemlendiricinin inovatif ve patentli özellikleri onu, kendi türünde Dünyanın önde gelen nemlendiricisi olarak konumlandırıyor. Tek bir ünite, 0.3 kW kadar az bir elektrikle çalışırken bir hava akımına 1.000 kg/hr neme ve 630 kW evaporatif soğutma verebilmektedir.

Condair ME bir hava kanalının içine yerleştirilmiş bir evaporatif modül, patentli bağımsız hidrolik ünite ve akıllı dokunmatik ekran kumanda panelinden oluşmaktadır. Hidrolik ünite suyu, evaporatif medyanın oluklu yüzeyinden aşağı aktığı evaporatif modülünün üstüne pompalar. Hava ıslanmış medyadan geçerken nemlendirilir ve soğutulur.

Nemlendiricinin patentli hidrolik ünitesi sistemi pazardaki diğer evaporatif nemlendiricilerden farklılaştıran çok sayıda benzersiz özelliğe sahiptir. Kompakt ünite sertleştirilmiş camlı güçlendirilmiş plastikten yapılmıştır ve beş pompalamaya kadar su alabilen ve tahliye edebilen bir su tankına sahiptir. AHU'nun içine veya dışına yerleştirilebilir. Dış montaj, tüm mekanik bileşenlerin hava kanalının dışına yerleştirilebilmesini ve çoğu bakımın herhangi bir AHU duruş zamanı olmadan yapılmasını sağlar.

Her biri 32W manyetik tahrikli pervane içeren sistemin su pompaları Condair ME'nin standart olarak beş aşamalı kontrol sağlamasını mümkün kılar. Her biri tipik olarak yaklaşık 400W enerjiye ihtiyaç duyan diğer evaporatif nemlendiricilerin tersine Condair ME'nin çoklu düşük enerji tüketen pompaları, enerji tüketimlerini istenen çıktıya orantılı olarak tutarlar. Aynı zamanda Condair ME'nin pompalarının mekanik olarak bağlı parçaları olmadığından neredeyse duyulmayacak kadar mükemmel sessiz çalışır.

Condair ME'nin hidrolik ünitesinin diğer özellikleri sistemi tam çıktıya hızla döndürerek nem kontrolü geliştiren bir pompalı tahliyeyi, su iletkenliği ve sıcaklık sensörleri, it ve tak bağlantılar, elle sökülebilen vidalar ve kolay servis için elle sıkılan pompa takozlarını içerir. Su tankının tepesi saniyeler içinde sökülerek herhangi bir fazladan demontaj gerektirmeden temizlenebilmesi için erişim sağlar. Tüm hidrolik ünite; en az duruş zamanı ve boş çalışma planlamasına ihtiyaç duyan kritik uygulamalar için Condair ME'yi ideal yapan hızlı sökme ve değiştirme özelliğine sahiptir.

AHU'nun içine yerleştirilmiş evaporatif modülün su tepsisi bir daldırılmış UV su arıtıcısı ile donatılabilir. Bu nemlendiricinin etrafından akan suya sürekli UV arıtma sağlar ve nem kontrolüne ihtiyaç duyulmadığında ve pompalar çalışmadığında bile etkin olmaya devam eder. Bu, su besleme hatlarına veya resirkülasyon hortumlarına takılmış sistemlerden daha etkin bir su arıtma çözümüdür. Diğer hijyen özellikleri suyun sistem içinde kalmamasını sağlamak için tahliye ve yıkama döngüleri, %100 tahliyeyi sağlamak için çift katlı tanklar ve Biomaster antimikrobiyal katkı madde emdirmeli hidrolik modül.

Akıllı arayüzlü bir dokunmatik ekran kontrol paneli yazılım bazlı işletmeye almayı sağlar ve ayrıntılı çalışma, servis ve hata raporlamaya sahiptir. Güncel ayarları ve hava nemi koşulları ve sıcaklığı ve aynı zamanda su sıcaklığı, seviye ve iletkenliği gösterir. Servis gereksinimleri ve hata teşhisleri gösterilir ve gelecekte kullanılmak üzere kaydedilir. Bu bilgi, aynı zamanda panelin yazılımını kolayca güncellemek için de kullanılabilen bir USB portu yoluyla indirilebilir. Kontrol paneli bir BMS'ye bağlanabilir.

Evaporatif nemlendirmenin önemli bir faydası da AHU'da herhangi bir absorbsiyon mesafesi gerektirmeden anında evaporasyon sağlamasıdır. Bu ise hava kanalı içinde herhangi bir ıslanma riski olmadan çok kısa bölüm uzunluklarına takılmasına izin verir. RO su arıtma ihtiyacı olmadan şebeke suyu ile çalışabilir. Suyu ısıtmaya ihtiyaç olmadığı için elektrikli buharlı nemlendiricilerden çok daha ekonomik çalışabilir. Düzenli yıkama döngüleri mineralleri sistemden gidererek düşük bakım seçeneği oluşturur.

Haberlere genel bakışa geri dön

Condair ME hakkında bir uzman nemlendirici mühendisi ile konuşun

İlgili Haberler

Condair Facebook'u nemlendiriyor

Condair Facebook'un İsveç Lulea'daki yeni veri merkezindeki nemi korumaktadır. Bu; veri salonlarına yeniden vermek için gere...

Read more

Jaguar Land Rover tesislerinde Condair nemlendirmesi

Evaporatif nemlendiriciler, İngiltere'deki Land Rover Solihul'daki iki adet yürüyen-yol motor test hücrelerine nem kontrolü...

Read more

Condair Microsoft Dublin’in soğutulmasına yardımcı oluyor

Condair, Microsoft'un İrlanda Dublin'deki 500 milyon dolarlık mega veri merkezine, muazzam büyüklükteki veri salonlarına 8°C...

Read more