AERA İklimlendirme, ANEMO laboratuvarında hassas nem kontrolü için Condair RS ürünlerini tercih etti

AERA İklimlendirme bünyesinde klima santral performansının ölçülmesi için kurulan ANEMO laboratuvarında testlerin yapılabilmesi için gerekli iç ortam nem koşullarının yüksek hassasiyetle sağlanmasında Condair RS serisi rezistanslı buharlı nemlendiricileri kullanılmıştır.

ANEMO laboratuvarı, EN 308 - “Isı eşanjörleri-Havadan havaya ve atık gazlardan ısı kazanımı cihazlarının performansının tayini için deney metotları”, EN 1886 -  “Havalandırma- Binalarda- Hava işleme ünitelerinin mekanik performansı”, EN 13779 “Havalandırma - Konut amaçlı olmayan- Havalandırma ve oda iklimlendirmesi sistemleri için performans özellikleri” standartlarına göre performans testlerini gerçekleştirmektedir.

Soğuk ortamın simüle edildiği ilk odada sıcaklık -12°C ve %90 RH değerinde 12 saat boyunca sabit tutulabilirken, sıcak ortamın simüle edildiği ikinci odada sıcaklık 40°C ve 50% RH değerinde 12 saat boyunca sabit tutulmaktadır.

Klima santrallerinden hava performansı testleri 15.000 m3/h hava debisine, ısıl performans testleri ise 12.000 m3/h hava debisine kadar standartlara uygun olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Haberlere geri dön 


Hassas nem kontrolü hakkında uzman görüşü almak için...

Aşağıdaki formu lütfen doldurun

Diğer Condair proje haberleri...