Condair ESCO açık buharlı nemlendirici

Condair ESCO, bir hava işleme ünitesine (AHU) veya hava kanalına nem sağlamak için binanın mevcut buhar ağından aldığı buharı kullanır. Yoğuşmayı uzaklaştırmak için buharı şartlandırır ve sadece kuru buharın nem kontrol için beslenmesini sağlar.

4bar basınca kadar çalışabilir ve bir AHU'ya 1.000 kg/h çıktı kapasitesine kadar nem sağlar. %0-100 modülasyon, çok yakın kontrol sağlayan ve kapalı olduğunda buhar kaçağı olasılığını önleyen bir seramik döner disk içerir.

Condair ESCO'nun patentli buhar üfleme borusunun, buharın en sıcak ve en kuru olduğu buhar üfleme borusunun ortasından buhar çeken çok küçük dahili nozulları vardır. Bu da soğutucu dış kenarlarında oluşan herhangi bir yoğuşmanın hava kanalına verilmemesini sağlar.

"Tükürmeyi" önlemek için önceden ısıtılmış buhar üfleme boruları içeren diğer açık buharlı nemlendiricilerin aksine ESCO'nun buhar üfleme borusu hava akışına ısı transferini azaltan ve herhangi bir ön ısıtma zamanına ihtiyaç duymadan istenildiği anda anında nem sağlar.

Condair ESCO, hava kanalı ölçülerine uymak ve istenen emilim mesafelerini karşılamak için çok çeşitli buhar boruları seçenekleri ile döküm demir veya paslanmaz çelik modellerinde sunulmaktadır.

Özellikleri ve faydaları

  • Nemlendirme için binanın mevcut buharını kullanır
  • 1.000 kg/h kadar yüksek kapasite
  • 4 bara kadar çalışır
  • %0-100 modülasyon ve yakın kontrol için seramik döner valf
  • Ön ısıtmaya ihtiyaç duymayan patentli buhar üfleme borusu

Diğer buharlı nemlendiriciler...